CSR w DHL Expres

Działalność charytatywna pracowników i kurierów DHL Express to wiele inicjatyw i historii do opowiedzenia w ważnych dla nas obszarach. Duża część z nich składa się na dorobek Fundacji DHL ,,Dostrzegamy Innych Ludzi”, która od blisko 7 lat angażuje się w pomoc finansową, materialną i wsparcie społeczne dla najbardziej potrzebujących. Działalność Fundacji DHL to piękny początek podejmowanych na różną skalę aktywności, które z czasem stały się regularne i przybrały charakter ogólnopolski, pojawiając się we wszystkich lokalizacjach DHL Express w Polsce m.in. za sprawą utworzonej w 2018 roku Grupy CSR, która realizuje i rozwija 3 filary działań społecznych naszej firmy: GO TEACH, GO GREEN i GO HELP.

Poznajcie bliżej inicjatywy bliskie naszym sercom!

GO TEACH:

Wiemy jak ważna – nie tylko dla najmłodszych – jest możliwość poznawania otaczającego nas świata. Dlatego, do naszych biur i terminali w całej Polsce zapraszamy dzieci z domów dziecka, uczniów liceów oraz techników, a także przyszłych i obecnych klientów. Naszym celem jest umożliwienie poznania standardów i specyfiki funkcjonowania naszych jednostek różnym grupom odbiorców. Tym, dla których spotkanie z nami jest ciekawą przygodą i tym, dla których to niepowtarzalna szansa, aby spojrzeć na nasz biznes od praktycznej strony.

GO GREEN:

Aktywność ekologiczna w DHL Express to ochrona środowiska, minimalizowanie wpływu naszych działań biznesowych na otoczenie oraz oferowanie przyjaznych środowisku produktów i usług. Zachęcamy naszych pracowników, kurierów i klientów do troski o przyrodę oraz odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. ,,Zero waste – zero plastic” to kampania ekologiczna, którą wdrażamy w naszych lokalizacjach na terenie całego kraju. Promując 7 zielonych zasad DHL Express chcemy kształcić wśród naszych pracowników i kurierów postawy przyjazne środowisku. Na tym jednak nie koniec! W ramach edukacji ekologicznej organizujemy konkursy o tematyce ekologicznej dla pracowników oraz ich dzieci, pokazując i podkreślając w ten sposób znaczenie ochrony środowiska na co dzień.

Dodatkowo, w każdej z naszych lokalizacji w Polsce segregujemy odpady, organizujemy zbiórki nakrętek oraz elektrośmieci. Nasze biura i terminale wyposażone są również w pojemniki na zużyte baterie. Jak wyglądają nasze biura przyjazne środowisku? Zobaczcie!

GO HELP:

Wielkie serca się przyciągają! W ramach filaru GO HELP organizujemy zbiórki, aukcje i pikniki charytatywne. Pomagamy potrzebującym dzieciom, osobom chorym, niepełnosprawnym oraz wspieramy schroniska dla zwierząt.

Wierzymy, że każdy, nawet najdrobniejszy gest ma znaczenie! Regularnie angażujemy się w takie działania jak Szlachetna Paczka, Żółta Paczka (akcja na rzecz dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych) czy Podróż dla Innych (rowerowa akcja charytatywna).

Inspirujemy innych do pomagania! W ramach współpracy z Fundacją DKMS, jeden z naszych pracowników został już ,,bliźniakiem genetycznym” osoby chorej na nowotwór krwi. Ponadto, kształtujemy pozytywne nawyki oddawania krwi i zachęcamy osoby i firmy z naszego otoczenia do dzielenia się 1% podatku. Organizujemy zbiórki pieniędzy (np. w formie Bake Sell) dla potrzebujących pomocy pracowników i kurierów oraz wspieramy w ten sposób cele, które wybiorą.

Z taką samą pasją angażujemy się w działania na lokalną, ogólnopolską i międzynarodową skalę. Pracownicy i kurierzy DHL Express na całym świecie są zachęcani do podejmowania aktywności w różnych obszarach CSR. Jesteśmy dumni, że jako firma możemy dodatkowo promować i nagradzać dobre serca osób, które w wyjątkowy sposób angażują się w Wolontariat Pracowniczy i rozumieją, że pogodzenie interesów społecznych oraz ochrony środowiska to ważna część strategii biznesowej DHL Express. To dzięki nim, każdego roku udowadniamy, że pomaganie mamy we krwi!

Podobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go w swoich mediach społecznościowych!

Nagrody i wyróżnienia

Tworzymy angażujące, przyjazne, uczciwe i atrakcyjne miejsce pracy. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia.

TOP EMPLOYER GLOBAL
TOP EMPLOYER EUROPE
TOP EMPLOYER POLAND
Jakość Obsługi 2018
Najwyższa Jakość
Marka Godna Zaufania
The Best & More

Nie prowadzimy aktualnie interesującej Cię rekrutacji? Prześlij nam swoje CV i pozostańmy w kontakcie.